Dobry Pasterz

chrystus-krolRok założenia: 1996
Parafia: Chrystusa Króla
Adres: ul. Lotników 1, Bydgoszcz (Błonie)
Spotkania odbywają się we wtorki, po Mszy Świętej o godz. 18.00 w domu parafialnym
Opiekun: ks. Jan Paszek, tel. 52-3732558 www.chrystuskrol.org
Lider wspólnoty: Bożena Dolska tel.: 694890034 email: bozenadolska@wp.pl

 

Spotkania odbywają się we wtorki, po Mszy Świętej o godz. 18.00 w domu parafialnym

Spotkania Wspólnoty oparte są zawsze na rozważaniach fragmentu Pisma Świętego, co tydzień mają inny charakter. Są to: spotkania ogólne, w grupkach dzielenia, spotkania w kręgu, katechezy i najrzadziej raz w miesiącu prowadzimy Adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej. Niezależnie od charakteru spotkania odmawiamy nieszpory.

W każdy poniedziałek, o godz. 17:15 przez cały rok, wspólnota prowadzi w kościele Drogę Krzyżową. Również w poniedziałki (po mszy św. o godz. 18.00) – posługuje Grupa Modlitwy Wstawienniczej.

Istnieje możliwość powierzenia nam intencji modlitewnych np. o uzdrowienie osoby i inne. Jeżeli odczuwasz takie pragnienia to jesteśmy gotowi przypuścić szturm do nieba i razem z tobą modlić się w tej sprawie. Członkowie grupy modlitwy wstawienniczej zaangażowani są także w diakonię modlitwy za miasto; uczestniczą w tzw. patrolach modlitewnych. Przynajmniej raz na dwa lata organizujemy Seminarium Odnowy Wiary w Duchu Świętym. Wierzymy, że nie ma żadnego problemu, którego Jezus nie mógłby rozwiązać. Wspólnie modlimy się, uwielbiamy, prosimy i dziękujemy. Otwieramy się na działanie Ducha Świętego. Bóg przemienia nas, dzięki temu czujemy się wolni, a Jezus staje się naszym bliskim Przyjacielem, którego pragniemy słuchać i za nim iść… Chodź z nami!